Álmoskönyv, álomfejtés, álomszótár Színes, intenzív álmok
Álmoskönyv, álomfejtés, álomszótár
Álmoskönyv, álomfejtés, álomszótár
Álmoskönyv, álomfejtés, álomszótár Vannak, akik színes álmodnak. A fekete-fehér álmokkal ellentétben az álomértelmezésben ennek mélyebb jelentése van, amely magából az álomból ered. A színek megmagyarázzák azokat a fizikai élményeket, amelyek részletes leírást adnak az álmodó mentális állapotáról.
Egyes álomkutatók szerint azok az emberek, akik színesen álmodnak, nagyobb temperamentummal rendelkeznek, mint mások, akik mindent csak feketén-fehéren látnak. Ezeket az embereket különösen érdekesnek tartják, és a színes álmokat az élénk tudattalan bizonyítékának tekintik. Többnyire kreatív emberek élnek át színes álmokat, valamint művészek és olyan emberek, akiknek életében a színek nagyon fontosak. Ha az ébrenlétben nem fordít sok figyelmet a színekre, álmai kevésbé színesek.
A legtöbb ember álmában színtudatos. Egy élénkpiros ruháról, egy buja zöld rétről és a ragyogó kék nyári égboltról álmodnak. Ha az álmodó különösen kiemel bizonyos színeket vagy színhangulatokat álmában, ez annak a jele, hogy álomtudata üzenetet akar kifejezni a színekkel, és a színeken keresztül további súlyt helyez egy álomszimbólumra.
A színek gyakran kapcsolódnak kollektív tudattalanunkhoz, és a színszimbolika hosszú története miatt az ősi vagy nem európai kultúrákból származó színtársítások is szerepet játszhatnak.
Ha egy szín újra és újra megjelenik egy sor álomban, érdemes alaposan megvizsgálni. Előfordul, hogy egy bizonyos szín olyan személyt képvisel, aki szerette pontosan ezt a színt viselni.
Álmoskönyv, álomfejtés, álomszótár Intenzív álmok okai
Az intenzív álmoknak okai vannak, például a hosszabb alvás több REM fázissal jár vagy esetleg erős érzelmeket él át a mindennapi életben. Az élmények feldolgozása a tárolt érzéseken keresztül történik. A rögzített képek másodlagos szerepet töltenek be.
Az alvásnak négy fázisa van . Az első kettőben a test lassan megnyugszik. A harmadikban a lassú hullámú fázisban az izomfeszülés a jellemző és a lassabb elektromos aktivitás mérhető az agykéregben. Ráadásul a szemek itt nem mozognak és ebből a szakaszból felébredve nem lehet emlékezni egy álomra.
- A REM fázist ezzel szemben az erős szemmozgások, az izomfeszültség hiánya és az ébrenléti állapothoz hasonló agyi aktivitás jellemzi.
- Az álmok intenzívebbé válnak, ha hosszabb ideig alszunk, mert ez meghosszabbítja a REM alvási fázist. Az álmokra akkor emlékezünk a legjobban, amikor éppen felébredünk a gyors szem mozgás fázisból.
- Ez 90 percenként váltakozik és reggel felé erősödik, ami viszont befolyásolja az álmok intenzitását.
- Az éjszaka előrehaladtával az álmok elvontabbá válnak. És mindig valóságosabbnak érezzük őket, mert az érzések is benne vannak.
Álmoskönyv, álomfejtés, álomszótár Az érzelmek valóságosabbá teszik az álmot
Az átélt érzelmek intenzívebbé teszik álmainkat.
- A mindennapi élményeket az álmok dolgozzák fel. Nem az ébrenléti állapot képei a fontosak, hanem az alapminták, vagyis az érzések.
- Alvás közben a tudatalatti megpróbálja feldolgozni a nap érzéseit, ami a saját pszichéjét, sőt a kreativitását szolgálja .
Az erős érzések befolyásolják álmainkat, és valóságosabbá teszik azokat. Az ésszerű gondolkodás ki van kapcsolva, ami szürreális képekhez vezethet.